MODNY MOTYW BOTANICZNY WE WNĘTRZACH + PLAKATY BOTANICZNE DO DRUKU

motyw botaniczny we wnętrzach

Motyw botaniczny staje się coraz bardziej popularny i w ostatnim czasie można go odnaleźć niemal wszędzie. Obecny jest we wnętrzach, na ubraniach, w biżuterii czy na gadżetach. Zielone liście palmy, paproci i monstery królują nie tylko na plakatach, ale także na poduszkach, kubkach, pościeli, zasłonach i tapecie. Roślinne motywy często kojarzone z domem babci i kiczowatym wystrojem lat 90-tych to gorący trend, który powraca na "salony". 


Kiedy zobaczyłam pierwsze aranżacje z użyciem motywu botanicznego od razu się w nich zakochałam. Nie wahałam się ani chwili i zaczęłam gromadzić botaniczne dodatki w swoim salonie. Soczysta zieleń doskonale ożywia wnętrza i idealnie współgra z minimalistycznym stylem skandynawskim. Dodaje wnętrzu pozytywnej energii, a na przebywające w nim osoby działa relaksująco i odprężająco. Myślę, że to wystarczające powody, aby polubić się z botanicznymi motywami. Oczywiście nie można też zapomnieć o żywych kwiatach, im więcej tym lepiej!


botaniczne dodatki i dekoracje
W tym roku nawet Ikea, znana dotąd z minimalistycznego stylu skandynawskiego, dosyć mocno postawiła na akcent botaniczny. Tu kilka zdjęć aranżacji z salonu w Lublinie.

motyw botaniczny ikea


botaniczne zielone dodatki ikea

dodatki botaniczne zielone ikea

Gdzie moża kupić "botaniczne" dodatki i dekoracje


dodatki botaniczne wnętrza


1) Komplet pościeli w liście H&M 199 zł
2) Poszewka na poduszkę H&M 39,90 zł
3) Świeca w ceramicznym pojemniku H&M 22,90 zł
4) Patera Home&You 59 zł
5) Kubek Jungle A-Tab 19 zł
6) Serwetki Tropical Leaves A-Tab 9,50 zł
7) Fotel Strandmon Ikea 799 zł
8) Komplet 3 ozdób kaktusy Ikea 49,99 zł
9) Kubek liść A SFmeble 21 zł
10) Wazon kaktus SFmeble 109 zł
11) Tapeta The Martinique Tapetujemy.pl 1039 zł

Plakaty do pobrania

plakaty monstera palma paproć do pobrania do druku

Co sądzicie o tym stylu i botanicznych dodatkach we wnętrzach?

Aby być na bieżąco polub blog na FB:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.